Szukaj
  • Gabriela Ganczarska

Manualne oczyszczanie twarzy

Zaktualizowano: 18 wrz 2020

Już od dawna istnieje wśród nas świadomość tego, że by skóra prawidłowo funkcjonowała, oddychała i należycie przyjmowała odżywcze substancje dostarczane w trakcie pielęgnacji, musi być oczyszczona z toksyn, a jej pory poodtykane. W różnych salonach procedury zabiegu mogą się w mniejszym lub większym stopniu różnić, jednak by go wykonać z powodzeniem i bezpiecznie, konieczna jest do tego duża wiedza, doświadczenie i umiejętności.


Zaskórniki są mieszaniną substancji tłustych, zanieczyszczeń, bakterii oraz zrogowaciałego naskórka. Umiejętne oczyszczenie porów sprawia, że zostaje zaprzestany proces ich deformacji, skóra jest świeża, zdrowa i dzięki temu wygląda młodziej. Natomiast regularne usuwanie zastojów w trakcie trądziku młodzieńczego łagodzi jego przebieg, przyspiesza regenerację i nie dopuszcza do powstania blizn potrądzikowych. Specjalista dermatolog dr Artur Markowski często rekomenduje ten zabieg, ponieważ uważa on, że nie ma bardziej skutecznego sposobu na pozbycie się głębokich zanieczyszczeń.


Istotną informacją jest to, że cały zabieg trwa około dwóch godzin, a tuż po nim twarz jest pełna różowych plamek i jest lekko napuchnięta. Nie należy się tym martwić, ponieważ jest to stan normalny, jednak trzeba pamiętać, by nie planować zabiegu przed ważniejszym wyjściem. Na drugi dzień stan ulega znacznej poprawie. Czasem zdarza się, że po jakimś czasie zabieg należy powtórzyć. Dzieje się tak gdy w skórze nagromadzonych jest bardzo dużo zanieczyszczeń i po odkorkowaniu porów z wyżej usytuowanych zaskórników, toksyny z niższych partii usuwane są wreszcie na wierzch w postaci kolejnych elementów do uprzątnięcia.


Pozabiegowe zalecenia:

-zakaz dotykania twarzy bezpośrednio po zabiegu

-zakaz samodzielnego wyciskania stanów zapalnych

-zmiana poszewki poduszki na nową

-rezygnacja z drażniących i wysuszających kosmetyków z alkoholem lub mentolem

-rezygnacja z mycia twarzy drogeryjnymi mydłami - powodują łuszczenie i zapychanie porów martwym naskórkiem

-rezygnacja z tłustych kremów zwłaszcza z talkiem - również zatykają pory

-systematyczne stosowanie lekkich kremów nawilżających oraz picie dużej ilości wody (1,5l-2l, nie więcej niż 3l na dzień)

-niedługo po zabiegu nie należy się opalać i należy stosować krem z filtrem

-zalecane jest osuszanie twarzy jednorazowymi ręcznikami papierowymi, nie należy jednak skóry pocierać lecz delikatnie ręcznik do niej przykładać


Zalecane zmiany w diecie:

-ograniczenie cukrów prostych

-włączenie do diety witamin: A + E, C, B complex (najlepiej z drożdży) oraz selenu (najlepiej z orzechów brazylijskich)

-przyjmowanie suplementów: cynk, preparat wielomineralny, Niezbędne Niezasycone Kwasy Tłuszczowe- NNKT w tym kwas omega-3 o działaniu przeciwzapalnym

-zwiększenie spożycia warzyw i owoców (bez pestycydów)

-ograniczenie lub wyeliminowanie słodkiego mleka

-regulacja funkcjonalności jelit poprzez codzienne spożywanie kiszonego barszczu lub wody z kiszonych ogórków (oba procesy kiszenia muszą koniecznie mieć przebieg naturalny)


Przeciwwskazania:

-opryszczka

-astma i duszności

-gorączka

-oparzenia słoneczne

-usunięcie zęba w ciągu ostatniego tygodnia
Opracowałam na podstawie LNE 109 6/2016

159 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie