Szukaj
  • Gabriela Ganczarska

Mikronakłuwanie i ampułki Energium dla gęstych włosów

Mikronakłuwanie jest obecnie najskuteczniejszą metodą na terapię skóry głowy oraz zawartej w niej mieszków włosowych. Co za tym idzie, zabieg ten jest gwarancją na zdrowe i gęste włosy. W zabiegu chodzi o to, że specjalnym urządzeniem, czyli Dermapenem wykonuje się prostopadłe mikronakłucia o odpowiednio dobranej głębokości. Inicjowany jest proces gojenia i regeneracji, płytki krwi wydzielają czynniki wzrostu, dzięki którym następuje przebudowa skóry, odmładza się jej struktura. Dzięki perforacji warstwy rogowej naskórka (w trakcie jednego zabiegu powstaje ponad 250 tysięcy mikrokanalików) przenikanie substancji nakładanych na skórę zwiększa się od 400 do 1000 razy. To wynik fenomenalny, nieporównywalny z innymi metodami.


A substancje aplikowane na skórę głowy są bezkonkurencyjne:

ENERGIUM firmy Alcantara. Preparat zamknięty w ampułkach radykalnie hamuje wypadanie włosów oraz stymuluje porost nowych. Jest to biotechnologiczna kombinacja składników aktywnych dedykowanych do problemów z brakiem porostu włosów i nadmierną ich utratą. Preparat stymuluje brodawkę włosową do podziałów komórkowych, aktywuje syntezy biochemiczne aminokwasów i zapobiega miniaturyzacji mieszka włosowego. Ampułki zawierają hydrolizowane proteiny soi, które stymulują mieszki włosowe do rozwoju. Fitoestrogeny zawarte w proteinach soi stymulują metabolizm komórek brodawki włosowej. Izoflawony - pochodne fitoestrogenów są odpowiedzialne za tempo wzrostu włosów oraz ich gęstość.


Ponadto preparat zawiera ginsenozydy pochodzące z żeń-szenia. Ginsenozydy inhibują indukowaną przez DHT transkrypcję receptora androgenowego. Efektem tego jest przeciwdziałanie miniaturyzacji mieszków włosowych w łysieniu androgenowym. Ginsenozydy biorą również udział w aktywacji szlaków sygnałowych. Zwiększa to aktywność proliferacji w mieszku włosowym i przyspiesza tempo wzrostu włosa.


Ampułki ENERGIUM dodatkowo są bogate w aminokwasy: argininę, ornitynę, cytrulinę. Arginina jest jednym z najważniejszych prekursorów keratyny. Penetruje bezpośrednio do bulby i stymuluje podziały komórkowe. Ornityna jest aminokwasem odpowiedzialnym za rewitalizację zminiaturyzowanych mieszków włosowych. Obecność cytruliny jest warunkiem koniecznym eliminacji substratów ubocznych z procesów przemian aminokwasowych. Brak jej obecności spowodowałby wystąpienie toksycznych związków amoniaku.


Preparat nasycony jest cynkiem, który reguluje procesy gruczołow łojowych, hamując nadmierne wydzielanie sebum oraz minimalizując rozwój infekcji bakteryjnych. Cynk jest też inhibitorem androgenowym oraz katalizatorem syntez aminokwasowych.


Ampułki wspomagane są witaminami grupy B: nikotynamid (witamina B3), pantenol (witamina B5), pirodyksyna (witamina B6), biotyna (witamina B7). Witamina B3 jest ważnym elementem regulującym syntezy energetyczne pozyskującym wysokoenergetyczny związek fosforowy ATP. Niezbędny jest on do przemian aminokwasowych oraz biosyntezy elementów morficznych tworzących łodygę włosa. Witamina B5 jest stymulatorem keratocytów do szybszego wytwarzania keratyny (budulca łodygi). Witamina B5 odpowiada również za absorbcję wody do łodygi włosa, co przekształca się na sprężystość i elastyczność włosów. Witamina B6 jest biokatalizatorem przemian glikogenowych, czego efektem jest przyspieszenie procesów dostarczania substratów budulcowych do tworzenia łodygi włosa. Bierze równiez udział w syntezie hemoglobiny, tym samym zwiększa natlenienie włosa. Witamina B7 jest koenzymem niezbędnym do kumulacji siarki w macierzy włosa. Jej niedobory skutkują rozerwaniem mostków disiarczkowych, co powoduje urywanie się włókna włosowego.

155 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie