top of page
Szukaj
  • ZdjÄ™cie autoraGabriela Ganczarska

Kompozycja składników w zabiegu oczyszczania

O manualnym oczyszczaniu twarzy już pisałam wcześniej: o tym na czym polega, jakie są wskazania, zalecenia pozabiegowe, jakie są przeciwwskazania oraz jak można sobie pomóc dietą w przypadku występujących na skórze zanieczyszczeniach w postaci trądziku, wągrów, zaskórników itd. O tym napisałam w tym artykule https://www.gabrielaganczarska.pl/post/manualne-oczyszczanie-twarzy


Dziś napiszę Wam jakich do tego zabiegu używam w swoim gabinecie. Bo prawdą jest, że schemat zabiegu w każdym salonie kosmetycznym jest podobny, jednak dopasowane do tego schematu specjalistyczne kosmetyki są różne i inaczej skomponowane.


Zawsze miejsce gdzie zostanie wykonany ten zabieg (przeważnie są to: twarz, dekolt, ramiona, plecy) należy bardzo dokładnie oczyścić produktem, który działa tylko na powierzchni naskórka. Sposób oczyszczania zależy od tego z jakim rodzajem skóry ma się do czynienia, bo zanieczyszczenia powstają niemal na każdym jej rodzaju. Nie tylko na tłustej, młodzieńczej, ale także dotyczy to acne tarda, czyli trądziku u dorosłych (o tym szykuje się osobny artykuł). Całkowicie inną kwestią jest także trądzik różowaty (i o tym również będzie artykuł). Do każdego wykonywanego przeze mnie zabiegu używam składników, które są naturalne, ekologiczne, a także mają potwierdzenie co do swojej skuteczności w badaniach medycznych. Może to być mleczko oczyszczające z aloesem- od razu łagodzące, pianka dla cery wrażliwej lub naczyniowej, konopny płyn oczyszczający dla bardzo cienkiej skóry lub antybakteryjny płyn dla cery w trakcie stanu zapalnego.


Zaraz po oczyszczeniu powierzchniowym, wykonuję peeling na bazie owsa i papainy, który ostatecznie niweluje zalegający, stary naskórek. Dzięki temu, zabieg jest łatwiejszy dla mnie, a dla Was łagodniejszy.


Kolejny etap, to tonizowanie, czyli przywracam skórze naturalne pH i nakładam rozpulchniającą maskę, której istotnym dla klientki, czy też klienta działaniem jest to, że wszelkie zanieczyszczenia będą usuwane w sposób mniej bolesny. W jej skład wchodzą: lanolina hipoalergiczna, ekstrakt z siemienia lnianego oraz olej ze słodkich migdałów. Na jej bazie wykonuję masaż rozluźniający i jeżeli rodzaj cery na to pozwala, to wspieram rozpulchnianie parą z wapozona.


W tym momencie następuje manualne oczyszczenie porów, gdzie istotną kwestią jest znajomość różnorodności zmian trądzikowych, jakie mogą indywidualnie wystąpić u danej osoby. To jest najmniej przyjemny etap zabiegu, a jego długość jest zależna od stopnia zanieczyszczenia. W niektórych miejscach wspomagam się łyżeczką unny, a tam gdzie jest taka potrzeba nakłuwam zaczopowane miejsce sterylną lekarską igłą.


Następnie miejsce zabiegu dezynfekuję i tonizuję. Jeżeli skóra wcześniej okazała się być bardzo zanieczyszczona i łojotokowa, to na krótką chwilę nakładam intensywną maskę detoksykującą na bazie borowiny i białej glinki. Tonizuję i nakładam serum odpowiednie do przypadku, przeważnie jest to koncentrat normalizujący.


Na sam koniec zabiegu nakładam kojącą maskę algową, która ma genialny skład:

- Diatomaceous Earth - Ziemia okrzemkowa dostarcza krzem o wysokim stopniu przyswajalności, który przeciwdziała wiotczeniu skóry, przyspiesza proces gojenia, zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych. W połączeniu z wodą daje reakcję cieplną, dzięki temu pod maską wytwarza się odpowiedni mikroklimat, zwiększający wchłanianie pozostałych aktywnych składników.

- Algin - Algi zawierają duże ilości protein, węglowodanów (głównie polisacharydy), witamin i mikroelementów. Ze względu na zawartość witamin z grupy B, które biorą udział w metabolizmie tłuszczy i białek, algi przyspieszają odnowę naskórka. Zawarte w nich witaminy E i C oraz ß-karoten działają przeciwrodnikowo, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, aktywizują procesy zachodzące w skórze i poprawiają jej koloryt. Mikroelementy obecne w różnych rodzajach alg, to głównie brom, cynk, jod, wapń, żelazo, miedź, magnez i mangan łatwo przenikają przez barierę warstwy rogowej naskórka, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie skóry. Zawierają takie aminokwasy, jak alanina, aspargina, glicyna, lizyna, seryna. Zawierają silnie nawilżający kwas hialuronowy. Na uwagę zasługują także zawarte w algach polifenole, posiadające właściwości antyoksydacyjne, przeciwrodnikowe i przeciwzapalne. Lipidy zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), w tym także kwas linolenowy, który wzmacnia barierę lipidową oraz likwiduje stany zapalne. Algi mają właściwości dotleniające i regenerujące. Wykazują zdolność napinania skóry, rozjaśniania cery, kojenia podrażnień.

- Spirulina Maxima powder - Spirulina ma działanie silnie przeciwzmarszczkowe, nawilżające, oczyszcająco – normalizujące, wzmacniające i łagodzące. Spirulina zawiera witaminy i prowitaminy (beta-karoten, kwas foliowy i kwas pantotenowy, biotynę, inozytol), kwas linolowy i linolenowy GLA, potas magnez, żelazo, mangan, selen, molibden, bor, miedź i białka.

Tak wysoka zawartość aminokwasów, minerałów i witamin skutecznie przyspiesza gojenie się ran, regeneruje skórę, odmładza, nadaje skórze zdrowego kolorytu i wyraźnie obkurcza naczynka. Posiada bogatą kombinację łatwo przyswajalnych, bezpiecznych i przede wszystkim naturalnych substancji odżywczych. Skład spiruliny wpływa również na aktywność antyrakową i immunostymulacyjną.



148 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page